Zahradní židle

Filtrovat zboží např. dle materiálu, ceny …
Zavřít filtr
{{filterGroup.FilterGroupName}}

Ty správné židle pro venkovní posezení

Venkovní židle, stejně jako ty interiérové patří k typům sedacího nábytku, který je opravdu hodně v permanenci. Ne náhodou se člověk 21. století označuje jako „člověk sedící“. Výběr židle neboli sesle byste proto neměli podceňovat.

V našem e-shopu můžete vybírat z mnoha typů, materiálů i designů. V nabídce máme jak levné plastové židle v různých barvách, tak stylové kousky z kovu či různých domácích i exotických dřevin. Židle na zahradu si můžete pořídit samostatně, ve vámi požadovaném počtu i v cenově zvýhodněných zahradních setech a sestavách.

Ať už hledáte jídelní židle ke stolu nebo židle s područkami pro chvilky relaxace, v naší stále aktualizované nabídce si určitě vyberete.

Je to zahradní židle nebo křeslo?

Taky vám vrtá hlavou, jaký je hlavní rozdíl mezi křeslem a židlí? Nábytkářská definice říká, že křeslo má područky a je vždy polstrované. U moderního, nejen zahradního nábytku se ale rozdíly stírají – područky mívají i židle a zahradní křesla nebývají z praktických důvodů polstrovaná. Přechod mezi těmito dvěma typy sedacího nábytku je zkrátka plynulý s jasnými představiteli kategorie křesel na jedné straně a kategorie židlí na straně druhé. Velkou roli tu hraje i samotná představa každého člověka. Co je pro jednoho ještě křeslo, může už druhý chápat jako židli.

Jak vybrat zahradní nábytek: židle

Nábytek se musí líbit. Ale ještě důležitější než elegance a estetické kvality židlí je jejich funkčnost a účelnost. Takže na co se hlavně zaměřit.

 • Ergonomie – pro pohodlné a zdravé sezení
  Základem je, aby židle měla správnou ergonomii. To obecně znamená, že sedák by měl být zhruba 40 až 50 cm od země, aby byly nohy sedícího člověka v tupém úhlu. Opěradlo by mělo být nakloněno tak, aby byl člověk mírně zakloněn, a konec opěrky by měl být ve výšce lopatek. Výjimku z pravidla představují relaxační křesla, která často mívají podpěrku hlavy. Pokud víte, že budou židličky používat statné osoby, měli byste si pohlídat i nosnost židle a bytelnost provedení.
 • Bezpečí při užívání
  Přestože výroba sedacího nábytku podléhá přísným bezpečnostním normám, vždy je dobré podívat se na vybraný typ židle také z pohledu bezpečnosti. Neobsahují židle nějaké ostré součásti nebo nevhodné skuliny, které by mohly způsobit poranění? Je nábytek dostatečně stabilní a nehrozí jeho převrácení?
 • Skladnost a mobilita
  Pokud zahradní nábytek často stěhujete a máte omezené skladovací prostory, přemýšlejte o židlích skládacích nebo stohovatelných. Nezanedbatelnou vlastností je i hmotnost židle. Nejlehčí je samozřejmě plast, ale díky odlehčeným slitinám se dnes dobře manipuluje i s kovovými židlemi.
 • Odolnost sedacího nábytku
  Budou židle celý den na slunci v otevřením prostoru nebo najdou uplatnění ve vašem zahradním altánku. Proti povětrnostním vlivům jako déšť, sluneční záření nebo mráz je nejlépe odolný plast či kov. Naproti tomu dřevěný nábytek vyžaduje občasné ošetření v podobě impregnace. Jen tak výrazně prodloužíte jeho trvanlivost i estetické kvality.