Filtrovat zboží např. dle materiálu, ceny …
Zavřít filtr
{{filterGroup.FilterGroupName}}

Nábytek z umělého ratanu na zahradu, terasu i balkon

Umělý ratan se vyrábí z polyethylenu a díky tomu nabízí veškeré přednosti umělých hmot. Ratanový nábytek je vzdušný a pružný. Je lehký a nenáročný na údržbu – stačí vám jen vlhký hadřík na otřením – a odolá skutečně všem nepříznivým povětrnostním vlivům. Nepřekvapí ho teploty pod mínus 40 stupňů Celsia, ani výheň nad 60 stupňů. Je odolný vůči slané mořské vodě, chloru, stejně jako vůči opalovacím olejům. Hodí se proto na pláž nebo k bazénu na zahradu, kde si i po letech užívání zachovává stálou barevnost a užitné vlastnosti.

Z pohledu výše řečeného není tedy divu, že umělý ratan stále častěji nahrazuje ratan přírodní, který pochází z kořínků palmy Calamus rattan. Kvalitní typy umělého ratanu však od přírodního skoro nepoznáte. Velké plus umělého ratanu je i to, že se jedná o netoxický a 100% recyklovatelný materiál.

Na ZAiDU nabízíme venkovní nábytek jen z kvalitních typů umělého ratanu, jako je třeba PE ratan. Máme tak jistotu, že zákazníci dostanou zahradní nábytek požadovaných vlastností. Ratan je na našem e-shopu hojně zastoupen ve všech nábytkových typech – od stolů, židlí a křesel po lavice a lehátka. Součástí nabídky jsou také kompletní ratanové sety, které využijete například na terase. Vybírat můžete také z balkonových setů a sestav, které zase přinášejí rozměrově úsporné a skládací kousky.

Umělý ratanový nábytek je k dostání jak v "čisté podobě", kde je veškerá nebo většina hmoty nábytku tvořena ratanem, tak v kombinaci konstrukce a ratanového výpletu. Konstrukce bývají nejčastěji kovové, ocelové nebo hliníkové, resp. duralové, občas dřevěné. Výplet je pak ratanový s možným uplatněním dalších materiálů, například skla. Pořídit si můžete také nábytek s ratanovým vláknem v různých barevných odstínech - přírodním, šedém, hnědém, černém a jiných.