Filtrovat zboží např. dle materiálu, ceny …
Zavřít filtr
{{filterGroup.FilterGroupName}}

Sety a sestavy zahradního nábytku pro každou zahradu

Zahradní set, sestava nebo souprava je ideální způsob, jak získat potřebný nábytek, ušetřit nějakou tu korunu a ještě dát zahradě jednotný styl.

Ať už pořádáte pravidelné garden party nebo potřebujete nějaké příjemné posezení na balkón. Při rodinných setkáních se nejvíce uplatní jídelní sestavy, které kombinují rozložitý a bytelný stůl s různým počtem židlí, křesel nebo lavic. Bodne i některá ze sedacích souprav. Ty jsou pro odpočinek vsedě i vleže jako dělané. Do činžáku, paneláku nebo prostě tam, kde není tolik místa, zase dobře zapadnou různé balkónové sety složené z malého rozkládacího stolku a dvou židlí nebo křesílek. Nejen v zahradních restauracích jsou velmi oblíbené pivní sety – venkovní sestava pevného stolu a dvou masivních lavic, na nichž udržíte balanc i při opravdu vydařeném večeru.

Na ZAiDU se nemusíte omezovat ani v materiálu. Nabízíme zahradní nábytek ze dřeva, plastu, kovů a různých jejich kombinací. Vybírat tak můžete z dřevěných zahradních setů z teaku, borovice, akátu, dubu, bambusu, meranti a dalších domácích i tropických dřevin. Velké zastoupení mají mezi produkty zahradní sestavy z umělého i přírodního ratanu, plastu a také kovové sestavy – ocelové i hliníkové.

Pokud jste příznivci výhodných nákupů, mohli by vás zajímat i různé nábytkové akce a slevy, stejně jako zahradní sety ve výprodeji.

Jak vybrat vhodný zahradní nábytek: sety a sestavy

Při výběru sestavy na zahradu nebo balkon byste si měli odpovědět na tři základní otázky, které výrazně určí, jaký set pořídit. Vyhnete se tomu, že budete mít sice krásný zahradní nábytek, ale z uživatelského hlediska to nebude úplně ono. Na co se tedy zaměřit?

  • Kolik a jací lidé budou sestavu běžně užívat
    Pro většinu lidí je nejlepší volbou sestava tak akorát na míru normálnímu rodinnému provozu. Není třeba mít 10 židlí, když jste v rodině 4. Navíc občasný nápor hostů elegantně řeší rozkládací stoly a pár skládacích židliček navíc. Důležité je také to, jací lidé to budou. Pokud máte v rodině statné muže, tak vás rozhodně musí zajímat parametry jako nosnost nebo rozměry sedadlové části.
  • Prostorové možnosti a umístění sestavy na zahradě
    Kolik místa bude kolem zahradní sestavy? Mějte na paměti, že důležitý je nejen nábytek, ale také prostor kolem něj. Aby se lidem dobře usedalo i vstávalo, necítili se stísněně, dobře se servírovalo. A kde bude set umístěn? V zastřešeném altánku nebo na přímém slunci? Nebo chcete sestavu mobilní, protože s ní budete často hýbat. Odpovědi na tyto otázky určují to, kterému materiálu dáte přednost. Lehkému a odolnému plastu, nebo těžkému a k povětrnostními vlivům více citlivému masivu či přírodnímu ratanu…
  • Využití zahradního setu
    Důležité je, jak moc bude sestava v permanenci a k čemu všemu se bude používat. To ovlivní nejen materiál, ale hlavně volbu jednotlivých částí sestavy. Pokud to má být především jídelní set pro grilovací párty, tak se budete patrně zajímat o bytelný stůl a židle, případně ještě o odkládací či servírovací stoleček. Pokud je to posezení k zahradnímu bazénu, určitě oceníte i lehátko nebo polohovací křeslo. A tak bychom mohli pokračovat. Zkrátka i při výběru sestavy zahradního nábytku platí, dvakrát měř, jednou řež.