Filtrovat zboží např. dle materiálu, ceny …
Zavřít filtr
{{filterGroup.FilterGroupName}}

Jak vybavit balkon na léto

Bydlíte v bytě a mrzí vás, že nemáte svou zahrádku? Nezoufejte, i na balkoně, lodžii nebo na terase si můžete vytvořit kousek svého vysněného ráje. Stačí si ho správně vybavit a můžete zde strávit krásné chvíle relaxací s knihou, šálkem kávy nebo si dokonce i něco vlastního vypěstovat. Čím začít? Důležitý je výběr zahradního nábytku.

Jak vybrat posezení na balkon

Prostor balkonu je limitující a každý centimetr rozhoduje. V naší nabídce najdete speciální balkonové sestavy, které obsahují stohovatelné a skládací židle a křesla. Na úsporu místa jsou také výborné půlkruhové a sklápěcí stolky. Balkonový nábytek by měl být odolný, abyste ho nemuseli před každým deštěm schovávat. 

Materiál balkónového nábytku

  • Dřevo - oblíbený přírodní materiál, patří sem borovice, smrk, dub a velmi odolné exotické dřeviny, jako je teak, akácie, meranti. Aby vám nábytek ze dřeva vydržel co nejdéle krásný, je nutné ho ošetřovat napouštěcím olejem (doporučuje se 2x ročně).
  • Umělý ratan (polyratan) - moderní bezúdržbový materiál s velmi vysokou životností je na první pohled téměř k nerozeznání od ratanu přírodního.
  • Plast - velmi odolný materiál, který nevyžaduje téměř žádnou péči, a dnes je k dispozici v různých barvách i odstínech imitujících dřevo. 

Zahrádku můžete mít na balkoně i na terase

Láká vás mít svůj ostrůvek zeleně? Možná se to nezdá, ale i na balkoně můžete zahradničit. Krásnou letní atmosféru vám dotvoří záplavy květin v truhlících nebo závěsných obalech. Toužíte mít svou vlastní úrodu? Na balkoně můžete s přehledem ve větších květináčích a nádobách pěstovat rajčata, borůvky, maliny, ostružiny nebo rybíz. Jestli vám opravdu nezbývá moc volného místa, můžete na zeď pověsit poličku, na kterou umístíte květináče s bylinkami. Kdykoli pak můžete vyběhnout z kuchyně a doladit připravované dobroty třeba petrželkou, rozmarýnem nebo tymiánem.  

Grilování na balkoně: dopřejte si šťavnatý steak i zeleninu

Jak všichni víme, venku chutná nejlíp. Na balkoně můžete nejen snídat, obědvat a večeřet, ale také si tu své oblíbené jídlo připravit. Nabízíme snadno přenosné a skladné elektrické grily, které jsou jako stvořené pro omezený prostor balkonu. Navíc nemusíte řešit starosti s nákupem dřevěného uhlí a briket. Vaši sousedé zase určitě ocení, že jim nenačichne prádlo od kouře. A když už jsme u těch sousedů, pro dokonalé soukromí nejen před nimi, ale i zraky kolemjdoucích, vám poslouží ratanová rohož.  

Stín na balkoně vám zajistí slunečník

Je jen na vás, jestli si chcete užít plného slunce, nebo radši zvolíte přistínění. To se vám bude hodit zejména u balkonů orientovaných na jih. Prohlédněte si naše balkonové slunečníky a sokly. Balkon i terasu můžete také sladit do vaší oblíbené barvy nebo stylu pomocí textilií. Ty pak můžete snadno měnit podle nálady. Nabízíme polstry, podsedáky, polštáře a deky v různých odstínech a vzorech. Jsou odolné a dlouho vám vydrží, protože jsou ušité z kvalitních impregnovaných látek s ochranou proti UV záření. Třešničkou na dortu pak budou různé dekorace a svícny.  

Už máte jasno, čím vybavíte svou malou oázu? Inspirujte se v naší nabídce.