Kultivátory

Filtrovat zboží např. dle materiálu, ceny …
Zavřít filtr
{{filterGroup.FilterGroupName}}

Jak zúrodnit půdu?

Kultivátor neboli rotavátor je výkonný pomocník pro vaši zahradu nebo menší hospodářství. Kdo by chtěl dnes obracet půdu pomocí rýče a riskovat tak bolavá záda. Kultivátor je zařízení, jehož nožové ústrojí rychle rotuje v půdě, čímž ji rozrušuje přibližně do hloubky 18 - 20 cm. Tím umožní přístup vzduchu do půdy, zároveň lze však využít i k jejímu promísení s kompostem nebo hnojivy. Dokáže ušetřit každoroční dřinu všem zahrádkářům i pěstitelům při obdělávání záhonů. Každý kdo někdy ručně obdělával záhon pomocí rýče nebo rycích vidlí, dokáže službu rotavátoru patřičně ocenit. A důležité je, že využití najde po celý rok. Na jaře a vlastně po celou sezónu s ním můžete připravovat půdu podle toho, kdy se která plodina sází. A na podzim Vám pomůže do záhonů pracovat kompost nebo hnůj a připravit tak půdu na zimu. Vybrané modely rotavátorů je možné doplnit o příslušenství jako pluh, hrobkovač, vyorávač brambor, lopatková kola, pojezdová kola, případně jej dokonce přestavět na jednoosý traktor.

Při výběru kultivátoru je stejně jako u každé zahradní techniky, důležité v první řadě zvážit předpokládanou velikost obdělávaného pozemku a kvalitu půdy. Pro obdělávání malých záhonů s dobrou dostupností připojení k elektrické síti může být vhodný menší elektrický kultivátor. Nevýhoda nutnosti kabelu je totiž kompenzována opravdu snadnou obsluhou a takřka nulovými nároky na údržbu kultivátoru. Oproti tomu jsou kultivátory se spalovacím motorem většinou výkonnější a pracovat s nimi lze i v odlehlých oblastech, kde elektrická síť není dostupná a některé modely nabízejí i možnosti rozšíření o další příslušenství.

Významným doplňkem námi nabízených kultivátorů francouzkého výrobce PUBERT je jejich variabilita. Snadnou montáží přidáte místo pracovního nástroje kola a po připojení zahradního vozíku máte dokonalého pomocníka na hospodářství.