Křesla na zahradu

Filtrovat zboží např. dle materiálu, ceny …
Zavřít filtr
{{filterGroup.FilterGroupName}}

Zahradní křesla – pohodlí až na prvním místě

Křeslo snad ještě více než židle slouží k pohodlnému posezení a relaxaci. Ve venkovní variantě křesel se k tomu navíc přidává ještě požadavek na odolnost proti povětrnostním vlivům.

Na ZAiDU nabízíme jídelní křesla určená pro stolování na zahradě, stejně jako relaxační polohovatelná křesla, která oceníte třeba při opalování. Vybírat můžete venkovní křesla z materiálů, jako je dřevo, kov nebo plast. V sortimentu dřevěných křesel máme jednu z největších nabídek teakového sedacího nábytku. Kovová křesla jsou nejčastěji zastoupena kousky z nerezové oceli a/nebo hliníku. V kategorii plastů pak najdete jak nesmrtelná bílá plastová křesla, tak i modernější designové řady.

Jak vybrat pohodlný zahradní nábytek: křesla

Zahradní křeslo může mít různé podoby. Jiné požadavky budete klást na křesla určená ke stolům a jiné na křesla, která se svým tvarem blíží spíše lehátkům a využijete je třeba u bazénu. Vedle požadavků na odolnost a mobilitu sedacího nábytku, byste měli myslet zejména na ergonomii křesel. Ta primárně ovlivňuje to, jak dobře se vám bude v křesle sedět. Měli byste se proto zaměřit na tyto parametry.

 • Výška sedací plochy
  U normálních křesel by výška sedadla měla být o něco málo menší než délka nohy ke kolenu. U relaxačních variant zahradních křesel rozhoduje výška sedáku spíše o tom, jak pohodlně se vám bude usedat či vstávat.
 • Šířka sedací části
  Sedák by měl poskytovat takový prostor, aby se na něj vešly boky a celá spodní část trupu. Když je místa ještě o něco víc, může člověk snadno měnit polohu, což přispívá k prevenci zdravotních problémů.
 • Hloubka sedací plochy
  Pokud je hloubka sedací plochy optimální, nemělo by docházek k tomu, že vás okraj křesla tlačí do podkolenní oblasti. Zároveň byste měli mít možnost plně se opřít o zádovou opěrku.
 • Sklon sedací plochy
  Udává se, že by sedadlo mělo mít v zadní části sklon 3–5 stupňů. Jen tak lze při sezení dosáhnout správné polohy páteře.
 • Sklon zádového opěradla
  Sklon, výška i šířka opěradla se liší v závislosti na typu křesla. Při sklonu opěradla přesahujícím 115° je nutné využít opěrku hlavy.
 • Loketní opěrky
  Opěradla slouží k podepření horních končetin a výrazně usnadňují vstávání a usedání. Pokud víte, že bude křeslo používat i starší či pohybově indisponovaná osoba je vhodné zvolit dostatečně bytelné a pevné opěrky.