Jak začít?

Začněme tím nejnáročnějším. Mezi grily se stále těší největší hojnosti klasické grily na dřevěné uhlí, následují plynové a nejsnadnější elektrické. Pokud chceme připravit chutná jídla, musíme se vybavit náležitými pomůckami. Základem je kvalitní čištění.

 

Pořiďte si:

  • mosazný kartáč
  • jemnou drátěnku, možno i z ocelové vlny
  • čistič grilu, nejlépe ve spreji
  • grilovací rukavice
  • houbu nebo hadr na mytí.

Jak postupovat při údržbě grilu na dřevěné uhlí

Když dogrilujete, je nutné očistit rošt od zbytků popela z doutnajících briket a nedohořelého dřevěného uhlí. Jelikož bývají rošty často z nerezu, nebojte se použít drátěnku nebo kartáč. Rošt opláchněte a umyjte znovu za použití odmašťovacího přípravku. Po omytí jej nechte řádně oschnout. Nezapomeňte, že nikdy nesmí na mokrý rošt přijít rozpálené uhlíky.

Z kotlíku grilu vždy vyberte vyhaslý popel. Při ponechání hrozí zvlhnutí a následné plesnivění. Pokud kdekoliv na grilu utkvěly zbytky pokrmů z grilování, místo také očistěte dle potřeby kartáčem nebo grilem. Nepoužívejte ostré špachtle. Hrozí riziko narušení smaltové vrstvy.

Čistící kartáč 3 v 1

Jak postupovat při údržbě plynového grilu

Svou konstrukcí jsou složitější než grily na dřevěné uhlí. Pozornost je nutné věnovat zejména hořákům. Před nebo po grilování zvyšte teplotu na maximum. Opálíte tak zbytky jídla z posledního grilování. Následně nechte gril vychladnout a pak očistěte mosazným kartáčem. Dbejte na bezpečnost a nezapomeňte při manipulaci s roštem použít grilovací rukavice.

Pozornost je nutné věnovat také pravidelné výměně hliníkových misek pro odkapávání tuku a šťáv po grilování. Čištění misek u plynových grilů moc nemá smysl, je složité a snadnější tak je koupit rovnou nové. Vyhnete se nepříjemnému zápachu žluklého tuku. Na drobné nečistoty postačí použít mýdlovou vodu. Zbaví vás skvrn od kouře a mastnot na víku grilu, odkladových plochách a hořácích. I zde hrozí poničení smaltu, pečlivě tak volte nástroje pro náročnější údržbu připečených částí.

Jak pečovat o elektrické grily

V porovnání s ostatními jsou elektrické grily téměř bezúdržbové grilování. Po grilování postačí očistit gril od zbytků jídla po grilování. Gril následně vypálíme asi po dobu 10 minut. Gril pak necháme vypálit přibližně na dobu deseti minut. Regulaci teploty nastavte na některý z vyšších stupňů a zavřete gril. Při vypalování se regulátor teploty nastaví na některý z vyšších stupňů a zavře se příklop. Po vypálení následuje klasické čištění komponent za pomoci běžných prostředků na grily. Dále provedeme běžnou očistu, pro kterou můžeme použít speciální čistící prostředky.

Zaměřte pozornost také na ventilační klapky grilu. Často jsou opomíjeny a přitom se na nich utváří silná vrstva usazeniny. Ta má za následek obtížné ovládání a znečišťují vrchní plášť. Svou pozornost si zaslouží také odtoky tuku. Ale vždy až po vychladnutí. Vyplatí se vám hledat šetrnější chemii. Předejdete tak poškození barev grilu.